Redaktionen

Redaktionen

Du er altid velkommen til at sende materiale vi kan anmelde, artikel-idéer eller andre henvendelser, hvor du er i tvivl om hvem der skal kontaktes til hele redaktionen. 

redaktion@magasinetroest.dk

Du kan også vælge at kontakte vores Chefredaktør

Julie Arnfred Bojesen

(+45 60512564)

julie@magasinetroest.dk

Centraleuropa

Polen, Slovakiet, Tjekkiet, Ungarn

Jon Reinhardt-Larsen

(+45 2681 0532)

jon@magasinetroest.dk

Baltikum

Estland, Letland, Litauen

Jon Reinhardt-Larsen

(+45 2681 0532)

jon@magasinetroest.dk

 

Kaukasus

Armenien, Aserbajdsjan, Georgien

Julie Arnfred Bojesen

(+45 60512564)

julie@magasinetroest.dk

Rasmus Bouert Lauridsen

(+45 25599086)

rasmus@magasinetroest.dk

Ida Sparre-Ulrich

(+45 28928397)

ida@magasinetroest.dk

Balkan og Sydøsteuropa

Albanien, Bosnien og Hercegovina, Bulgarien, Kosovo, Kroatien, Makedonien, Montenegro, Rumænien, Slovenien, Tyrkiet og Grækenland

Helga Molbæk-Steensig,

(+45 53271418)

helga@magasinetroest.dk

Torben Hede Hansen,

(+45 28738381) 

torben@magasinetroest.dk

Mette Staun Jensen

mette@magasinetroest.dk

Østslaviske lande

Hviderusland, Moldova, Rusland, Ukraine

Ida Sparre-Ulrich

(+45 28928397)

ida@magasinetroest.dk 

Rasmus Bouert Lauridsen

(+45 25599086)

rasmus@magasinetroest.dk

Jon Reinhardt-Larsen

(+45 2681 0532)

jon@magasinetroest.dk  

Centralasien

Kasakhstan, Kirgisistan, Tadsjikistan, Turkmenistan, Usbekistan

Julie Arnfred Bojesen

(+45 25599086)

julie@magasinetroest.dk